Svět knihy 2019: prof. Vojtěch Krebs v diskuzi o českých důchodech

Jaká je budoucnost českých starobních důchodů? Potřebujeme zásadní reformu? A pokud ano, jaké jsou předpoklady úspěchu zásadních proměn důchodového systému? I na tyto otázky bude odpovídat prof. Vojtěch Krebs na veletrhu Svět knihy, kde se zúčastní diskuze v rámci představení publikace České důchody prof. Martina Potůčka.

Publikace si klade za cíl zorientovat čtenáře ve stávajícím důchodovém systému. Autor prof. Potůček, který byl předsedou důchodové komise v letech 2014 až 2017, vysvětluje vývoj penzijního systému na konkrétních krocích předchozích vlád, seznamuje čtenáře s jeho přednostmi i slabinami a rozptyluje nejrůznější obavy a mýty, které otázku důchodů ve veřejném povědomí provázejí.

„S velkým potěšením jsem přijal pozvání pana kolegy Potůčka. Změny v důchodovém systému jsou evergreenem vládních programových prohlášení. I současná vláda sestavila odbornou komisi. Jsem rád, že na Světu knihy 2019 budeme moci hovořit o důchodech odborně. Bez politických proklamací, které diskuzi o potřebě reformy občas posouvají jinam, než je to vhodné,“ říká profesor Krebs.

Diskuze prof. Martina Potůčka (FSV UK), prof. Vojtěcha Krebse (NF VŠE) a RNDr. Tomáše Kučery (PřF UK) se uskuteční v sobotu 11. května v 10 hodin v Literárním sále (Pravém křídle) veletrhu Svět knihy Praha 2019 na Výstavišti Praha Holešovice.