5PV Praktikum ve veřejné správě

Opět vypisujeme pro studenty na magisterském studiu výběrové řízení do vedlejší specializace 5PV Praktikum ve veřejné správě, jejíž součástí je tříměsíční odborná stáž na Stálé misi ČR při OECD v Paříži. Jedná se o stáž v prestižní instituci, kde studenti získají cenné zkušenosti, nové kontakty, nezapomenutelné zážitky a mnoho dalšího. Absolvování stáže je nově financováno z Erasmus+, studenti získají finanční podporu 750 EUR za měsíc pobytu. Stáž je ohodnocena 20 kredity a navíc studenti po absolvování stáže získají 12 kreditových poukázek.

Výběrové řízení proběhne 3. 11. 2022 od 11:30 hodin u pana děkana v NB 304. Svoji účast oznamte předem panu Dr. Milanu Bednářovi na e-mail Milan.bednar@vse.cz. Datum konání stáže je mezi lednem až červencem 2023 (1. kolo) a zářím až prosincem 2023 (2. kolo stáží). Národohospodářská fakulta VŠE pro studenty nabízí až 8 míst v průběhu roku. Pracovní doba bude cca 40 hodin týdně.

Více se dozvíte na stránkách nf.vse.cz.

Tyto fotografie nám zaslal náš student Daniel, který se stáže zúčastnil v LS 2021/2022. Daniela jsme se zeptali na několik otázek ohledně stáže v Paříži. Jeho odpovědi si můžete přečíst zde.

Níže si můžete přečíst pár rozhovorů se studenty, kteří stáž absolvovali.

Zde si můžete pustit rozhovor, ve kterém vypráví Jakub Neužil o svých zkušenostech ze stáže ve Stálé misi ČR při OECD v Paříži.

Spolupráce se Stálou misí ČR při OECD v Paříži

Garant

doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.

Kontaktní osoba

Kontaktní osobou v rámci této vedlejší specializace a stáží je Ing. Milan Bednář (milan.bednar@vse.cz).