29.9.2017 - Děkanský den

Národohospodářská fakulta rodí bodoucí novináře

Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze si zkouší novinařinu v praxi. V rámci vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika se zúčastnili tiskové konference, na které vystoupil country manager společnosti EMC pro Českou a Slovenskou republiku Jiří Sven Svěrák. Konference na téma „Změny obchodních paradigmat v návaznosti na algoritmické IT“ se konala v zasedací místnosti Národohospodářské fakulty.

foto_1_Medial_dov

Jiří S. Svěrák poskytl studentům náhled do světa informačních technologií, které v poslední dekádě zaznamenaly obrovský boom. Popsal, jak se dá velký objem uložených dat v praxi využít a také jaké hrozby nám přinášejí. Studenti byli šokováni množstvím elektronických informací, které po sobě na internetu zanechávají. Po skončení prezentace byl dán prostor pro dotazy, které měli fiktivní novináři z řad studentů připravené. „Z dnešní tiskové konference jsem nadšená, oceňuji, že si ve škole také vyzkouším něco, co mohu použít v praxi a co mi pomůže se na pracovním trhu prosadit,“ zhodnotila po skončení jedna ze studentek.

„Snahou Národohospodárskej fakulty je poskytnúť našim študentom nielen teoretické znalosti, ale aj praktické dovednosti. Myslím, že dnešná tlačová konferencia túto skúsenosť študentom dala,“ říká Martin Zeman, vyučující předmětu Mediální dovednosti (5HP444), v rámci kterého byla konference uspořádána. Zajímavostí vedlejší specializace jsou i vyučující z řad odborníků. Například světem Public Relations (5HP412) vás provede Ondřej Kubala, bývalý tiskový mluvčí Českých drah nebo Jak uspět v médiích (5HP416) vás naučí Milan Fridrich, programový ředitel České televize.

Foto_2_Med_dov

Napsat článek v časovém presu, uspořádat tiskovou konferenci, nebo se zúčastnit exkurze v zákulisí televize či redakce novin, to vše čeká studenty při studiu vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika, která je zajímavou formou připraví na práci v mediálním světě.